Resistance and Liberation

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 21. 6. 2009 20:32

Vy, co máte rádi realismus, ale zároveň neradi moderní válečné pole, je tu možná něco, co vás zaujme. Modifikace pro Source engine zasazená do období druhé světové. Co se týče realismu je to hra na špičkové úrovni, doslova Insurgency ve 2.sv. válce. Prozatím je to "jen" Američani vs. Němci ve Francii, ale v plánu je prý i ruská a jiné fronty.

Stránka modu: http://www.resistanceandliberation.com

Pár oficiálních screenů:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 21. 6. 2009 20:43

:shock: Dobře ty Dreamer ^^ CoD go home říkáš jo? :mrgreen: Je to zatím 0.4 Alpha :hm Ale zítra stáhnu (dneska už ne :-( ) a můžem zkusit :-P
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 22. 6. 2009 22:09

Opravdu vymakané jsou především mapy a modely zbraní/postav.

Tohle je např. mapa s názvem rnl_ardennes. Opravdu prvotřídní městská záležitost. Můžete vlézt do některých budov. Zapínat a vypínat světla uvnitř apod. Není nic hezčího, než si na nepřítele počkat ve tmavé výloze a připravit mu tak nečekanou past. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ohledně těch modelů, pokusím se vyrobit nějaké video. Ať je vidíte v pohybu a slyšíte zvuky.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 22. 6. 2009 22:11

Vypadá to vážně hezky, ani bych to netipoval na Source:).

Sice dávám přednost moderním zbraním, ale tohle určitě vyzkouším...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 23. 6. 2009 18:04

A teď konečně to slíbené video.

Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 24. 6. 2009 01:02

Tak jsem to zkusil a nějak mě to moc neuchvátilo. Myslím, že v současný fázi to má do "CoD go home" ještě celkem daleko...Modely zbraní jsou krásný, to jo, ale jejich pohyby po obrazovce mi moc nesedly, Insurgency to má imho pořešené o dost lépe. Ten vícestupňový systém míření je možná originální, ale taky si nejsem příliš jist jeho přínosností, podle mě to dost komplikuje ovládání. Navíc jsem nějak moc nepochopil, co mám dělat, sice jsem zkusil jen jeden server, ale nikde se tam neukazovaly žádný úkoly a nic...Ještě to otestuji důkladněji, ale prozatím mě to trochu zklamalo (oproti Ins., který mě baví čím dál víc:)).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 24. 6. 2009 07:59

Tak nikdo netvrdí, že je to ultra hra a že už nebudeš chtít hrát nic jiného. :D Ale na to, že je to alpha verze 4, s tím pohnuli celkem daleko. K těm cílům mise, zkusil jsi rozbalit mapu?
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 24. 6. 2009 11:25

Mapu jsem nerozbaloval:). Už mi asi ve dvě ráno tolik nefungoval mozek...Nedá se tam někde vypnout nebo nastavit ten divnej floating zbraně?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 24. 6. 2009 15:44

Do "CoD go home" to má zatím daleko, ano. Ale je to zatím jen Alpha 4 a vzhledem k tomuto faktu to není vůbec špatné. "CoD go home" to možná bude, až to tvůrci dodělají a vydají finální verzi ^^ Ty věci, které USER zmiňuje, mohou být ve finální verzi opraveny/doplněny/upraveny :) Já bych to bral jako alternativu k Insurgency pro ty, kteří mají rádi WWII :))
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 24. 6. 2009 17:24

Ten "floating" zbraně je tam bohužel schválně. V reálu taky nejdřív hýbeš rukama a pak hlavou. Jestli chceš zaměřovat tak, aby se ti kamera s tím hýbala pořád, budeš muset mít neustále přiložené oko k mířidlům.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 18. 8. 2009 20:59

Dreamer/Torham/kdokoli: Pochopil někdo pořádně veškerý pravidla hry? Chápu, že hra končí vyplejtváním respawnovacích ticketů nepřítele nebo zabráním celé mapy. Ale nejsem si jist, zda například zabírání postů způsobuje rovněž průběžné ubývání těch ticketů (tak jak je to myslím v BF). Pokud nikoli, tak mi přijde obsazování mapy skoro k ničemu, protože se stejně skoro nikdy jednomu týmu celou mapu dobýt, pokud nejde o nějakej nevyrovnanej boj. Naopak se spíš vyplatí někde pořádně zakempit a přibíhající nepřátele postupně upižlávat.

Další věc, kterou nějak nestíhám, jsou prodlevy mezi respawny. Umřu, začne mi odpočítávání třeba půl minuty, ale stejně jsem za pár sekund na bojišti...to je bug nebo podivná fičura? Stejně tak třeba ta podivná věc okolo vyšší morálky v blízkosti velitele. Myslel jsem, že to ovlivňuje jen osobní statistiky, ale co jsem naposledy koukal, tak ty jsou, zřejmě kvůli týmovému hraní, zcela vyškrtnuty.

Díval jsem se na oficiání web i fórum, ale přesně formulovaná pravidla hry jsem tam nikde nenašel. Byl někdo úspěšnější?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 30. 12. 2009 23:13

Teď jsme se s Fuck8rem nedopatřením dostali do nějakýho speciálního privátního mače, kde si všichni hráli na takovou realitu, až to bylo absurdní. Začalo to briefingem, kde všichni napřeskáčku vřeštěli do mikrofonů, že nebylo nikomu rozumět. Výsledkem bylo, že asi tak půlka hráčů (včetně mě s Fuck8rem) vůbec netušila, co má dělat (zejména pokud přišli až do dalších kol jako já)...Tak jsem se chytil největšího houfu a šel někam zaujmout pozice. Evidentně byly nějak pozměněný pravidla hry, neboť se pořád mluvilo o nějakým vězňovi, kterej v normální hře vůbec nefiguruje. No, nicméně jsem dorazil do baráku, kde byli nalezlí skoro všichni (a kterej jsme měli asi bránit), a začal ten pravej terror. Tím terrorem byla nuda. Než se začalo hrát, tak se tam všichni snad deset minut rozestavovali, tlachali a navzájem se ujišťovali, jaká je to hardcore herní elita. To rozestavování bylo celkem k ničemu, protože v tom baráku stejně byl jen jeden vchod, jedno schodiště do patra a dvě otevřený okna. Správný rozestavení by tak vychytal i šimpanz s půlkou mozku.

Každopádně pak konečně začala hra, a to byl teprv zážitek. Ať člověk udělal cokoli, vždycky na něj začal vřeštět nějakej klučina ve smyslu:
"Běž pryč, v týhle místnosti můžou bejt jen dva Němci"
"Jdi od toho okna, tam má být hráč XY"
"Zavři ty dveře"
"Otevři ty dveře"
"Co tady děláš, jdi ke dveřím"

atd...

Upozorňuji, že v týhle fázi se ještě neozval ani jeden výstřel, neboť spojenci byli teprve někde na cestě do města. Každopádně po několika minutách zevlování u okna jsem pochopitelně schytal kulku odněkud ze tmy, aniž bych vůbec zahlídl střelce. Respawn se tam nekonal, takže celá hra opravdu spočívala jen v tom, že jsme na sebe nechali vřeštět nějaký děcka, co se chovaly, jako by byly v opravdový válce:). Mám takovej dojem, že kdyby se všichni vys*ali na ten nesmyslnej briefing, nevymejšleli jiný herní módy než jsou v samotný hře, a nechovali se jako největší vojevůdci, mohla to bejt v tomhle počtu lidí (30) docela zábavná hra (mapa byla tuším eglise). Rozhodně nedoporučuji se těchto "realism" akcí účastnit, pokud nemáte hodně silnej žaludek.

btw: Asi se jednalo o tuhle akci, ale pravidla byly jiný a mapa taky:):
http://www.forum.resistanceandliberatio ... hp?t=10480
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 30. 12. 2009 23:45

a ještě měli ty mikrofony tak nahlas xindli :D

né je škoda že to nehraje aspoň těch 20 čechů pravidelně - pěkně by jsme zapařili... nebo aspoň normální lidi a né tyhlensty hovada co si myslej bůhvíco že jsou a řvou tam na tebe do mikrofonu (a pak k nim do pokojíčku přijde máti a zjebe je ať to vypnou a jdou s košem :D )

zatím u mě vede Red Orchestra a CoD2... DoD zklamal a tu zase nikdo není, moderní mně stačí ten Insurgency :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 30. 12. 2009 23:51

Oni by to ani nemuseli být češi, problém je, že leckdy tam není vůbec nikdo a nebo jsou tam lidi, kteří vůbec neplní úkoly a jen tam tak zmateně běhají, protože to hrajou třeba poprvý.

btw: Je to tu sice lehce offtopic, ale nevím, kam jinam to mám dát...ve vtipech asi nebude tolik lidí, co by měli přehled v source modifikacích:
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 31. 12. 2009 00:08

masaker 8-D

já to za toho mutanta vůbec neuměl hrát :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků