Proč je Doom 3 tak neoblíbený ?

Doom, Half-Life, Far Cry...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PC 4. 11. 2005 02:23

Já to nechápu ! Hraju ho po půl roce znova a podívejte - opět jsem u něj vytvrdl do noci. jsem v pekle a sváděl jsem právě půlhodinovou bitvu s hellknighty - stylem zamírím bum a je po mě - load. Atd. Podle mě ta hra je dobrá,pravda, nemusely by tam být stále a jen impové - ale jinak si snad nelze stěžovat. Že tam jsou skripty ? No a co ? V half life 2 (který mám také rád) jsou rovněž. A přesto je HL-2 vyzdvihován a Doom 3 zatracován. Proč ???? Vždyť obě to jsou kvalitní hry ! A každá úplně jiná - tak proč ta nenavist k doom 3 ?
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 4. 11. 2005 07:48

Design levelů a celková nápaditost hry je pro mě u Dooma na nule. Tak asi proto je u mě tak neoblíbený.
AlanWake
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 4. 11. 2005 07:58

Neřekl bych, že Doom 3 je neoblíbený, zvláště tomu tak není mezi herními recenzenty. Ti dokáží odhlédnout od nulové návaznosti série, kdy by bylo pomalu lepší dát hře nějaké jiné jméno, a zhodnotit kvalitní hororovou akci.
Teda nulová návaznost je až příliš silné, ale v podstatě to problematiku vystihuje. Fanoušci původních her mohli být zklamáni, neboť čekali pekelnou řežbu a místo toho dostali "jen" kvalitní horor, kde nezabíjejí monstra po desítkách, ale místo toho mají strach vykouknout za roh. Zklamáním takbyl hlavně začátek, ale pokud jej překonali, tak řežba ke konci ukázala, že hra má přeci jen hodně i ze starého Doomu.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 11. 2005 08:49

RE: PC - Je to pomerne jednoduche, skripty byly i HL2 ale to co predvadi DOOM je vrchol hnusu. Mimochodem stalo se nekomu v HL2 aby projiti "vycistene" mistnosti zacali v borci opet busit primo do vasich zad ?? ANo rekneme ze jsou vijimky kdy projdete mistnost a po lane se svezou borci za vase zada, ale tohle se da pouzit 2x v cele hre a ne temer porad. V DOOMovi jsem zacal pouzivat taktiku "projiti" pres naboje pozadu. Nebo probehnuti mistnosti a nasledny LOAD kdy uz jsem sel najisto. Delaji z nas tvurci snad voly ???? Navic design levelu je neuveritelny. Pokud by se level otevrel v nejakem editoru a podival by ses na nej zhora zjistis, ze zakladny na Marsu nejsou nic jineho nez ruzne klikate "nudle" s texturou vesmirne zakladny uvnitr. Proste hrac putuje z bodu "A" do bodu "B" a kosi potvory. Temer nikam ze neda odbocit. Je to proste KORIDOR. Samo existuji vyjimky. O neinteraktivite a jednotvarnosti prostredi si muzeme popovidat priste :-)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 4. 11. 2005 08:59

RE: Petr Kolář: Jo jenže Doom II vyšel už před 12ti lety a dnes přece jenom herní gamedesign postoupil do vyšších mezí než ve starém Doomu, potažmo v Doomu III. Tam je totiž hratelnost založena na dosti přežitém vzorci: tma, příšera, tma, příšera ze zadu, tma, najednou problikávající světlo (wow, najednou jdou vidě i hezké bumpmappy), tma, příšera a tak dále až do ávěrečného bosse. Kyby se Doomu nedělalo obrovské hype, a kdybychom neznali předchozí díly série, dopadl by Doom někde zcela zapomenut, třeb jako podobná ruská akce Kreed. Toť můj názor.
AlanWake
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asd111 4. 11. 2005 09:30

ja byl velmi mile prekvapen,hra se mi líbí.Je to střílečka jak má být.Žádné luštění hádanek atd..Je to čistá akce s hororovou atmosférou.A hlavně když vyšel tak byl technologicky na špici,jako před 12-ti lety.Nemusím tam používat nějaký předmět abych sundal jiný předmět.Líbí se mi čistá akce a doom3 takový je.
asd111
First Blood

Odeslat příspěvekod Dark_one 4. 11. 2005 10:10

Myslim, ze Doom 3 rozdelil hrace na dva tabory, jeden z nich ho nenavidi, druhy ho obdivuje. Neda se ale rict, ze by byl neoblibeny. Mozna to tak muze vypadat, protoze negativni kritika se vzdycky dokaze ozvat hlasiteji nez pochvalna. Ja osobne jsem se u nej kralovsky bavil, ted si brousim zuby na RoE :-)
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 4. 11. 2005 10:38

No jo ale doom přece vždycky byl o putování vesmírnou základnou ! O tom to celé je ! Já byl třeba v halfovi 2 trochu mimo z toho že jsem cestoval celou dlouhou cestu abych skončil přesně tam odkud jsem přišel. To bylo pro mě taky zklamání, ale - stejně mám Half life 2 rád, stejně jako dooma. Trojku, jedničku a dvojku jsem nikdy neměl. Nějak mě minuly, zato jsem hrál wolfa3d,quake a duke nukem 3D. A třeba mnohými vyzdvihovaný Half life 1 mě moc nebavil. Koupil, dojel někam k těm nádržím jak se tam musí hopsat a šlus. Adie z mého disku i pokoje - dvojka je prostě MNOHEM lepší. Jinak jestli v něčem opravdu doom exceluje tak je to fakt grafika - half 2 je hezký, a má super postavičky ale doom 3 je filmový... I v mizerném rozlišení to vypadá naprosto super, jemně, detailně, kovově, cize.... že tam není fyzika ? Logické hádanky ? To mě nevadí, na to je half life 2. Nelinearita ? Na to je far cry.

Prostě doom 3 je doom 3. Že jdete zpět a jsou tam potvory i když jste je vybili ? No proč ne. V halfovi by to působilo divně - nezapomínejme že je zasazen do ""reálných prostor"". Combine jsou pořád více méně lidi... Ale potvory z dooma jsou pekelné potvory ! Pekelné potvory co se umí teleportovat ! Jsou z jiné dimenze ! Takže to není nelogické. Nadávání na doom 3 je blbost. Podobně jako se teď zase strhla vlna kritiky tu na fear tu na quake 4 -ani jedno jsem nehrál ale nenechám si ani jedno po výplatě ujít. I když třeba takový riddick - to byl taky super zážitek, podobný doom 3 ale ještě více filmový - zato bohužel s více náročným enginem. Vlastně jediná opravdu pitomá AAA hra co jsem hrál jsou brothers in arms. To kývání s flintou, neprůstřelnost dřeva a hlavně - flanking jako jediná možnost útoku, děkuji, za tři kila možná jednou, zase ale jinak ruce pryč a ať žije call of duty 1-2. A jestli je méně realistické - pryč s tím, hlavně že se člověk neukouše nudou při simulaci pouťové střelnice.

Kdybych měl vybrat tři hry které mě bavily tak je to :
H-L 2
Doom3
Riddick.
Far cry taky ale zatím jsem ho nějak nedrohrál víckrát než jednou - tam je blbé že zatímco venku to běhá hezky v interiérech najednou následuje cukatura a nepomáhás skoro nic. Tedy krom patchů. Na původní krabicové verzi to je dost kontroverzní záležitost.

I když třeba takový painkiller taky nebyl špatný a byl možná víc quake než quake 4 - pro mě je quake 4 painkiller a quake 4 od id/ravenů je quake 5 :)
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ReacT 4. 11. 2005 10:39

Doom 3 byl moc dobrej, ale nedohral sem ho.. :-] Tim nemyslim zadnou ironii.. Proste, nemel sem na to bejt v soku kazdou vterinu a jenom cekat kdy tam na me nekde neco vyskoci.. Problem byl ale take v tom ze sem to byl nucenej hrat na 21 palcovim monitoru a s domacim kinem na plny koule.. :-] Kamos mi rekl, ze jinak tu hru hrat proste nemuzu.. Parchant.. :-]] Half life 2 byl oproti tomu min Horror, takze to slo hrat uplne vklidu.. Nicmene jsem ho taky nedohral. Pro zmenu jsem na nej nemel cas. Mozna si tito hry jednou zahraju na X360..
Pripravit na start a napalit to jesterkou primo do nosniku.. :-]
ReacT
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 4. 11. 2005 14:25

Kdo říká, že je Doom neoblíbený??? Hrál jsem všechny 3 díly i s datadiskem a docela mě bavil....dokonce jsem ho dohrál a to se u všech her nestává...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 11. 2005 14:35

PC:Nejde o to,že se pekelníci v Doomu nemůžou oběvovat za zády.To není nelogické,je to stereotipní a k uzoufání pořád dokola.Kdyby to bylo 10x za sebou a pak 20x ne a pak zas párkrát,tak si na to nezvykneš a nebudeš to čekat.Je to těžké,jedničku a dvojku jsem dojel nepočítaně,v práci je pořád pařím jako oddech,ale nevím,jestli si třetí díl ještě zopakuju.LEtos a příští rok určitě ne.
A Doom3 jako horor?Fajn,první okamžiky,ale pak je to zas stereotip.To i Suffering je víc hororovější a není tam taková tma.Ale zas musím uznat,že nápad s baterkou se mi osobně děsně líbil.Ten tomu dodával perfektní atmosféru.
Takže Doom3 u mne asi 62%.
A HAlf2?Perfektní zážitek při hraní.Replayabilita:10%.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 11. 2005 15:16

musím souhlasit a Alan_Wakem a s _DAVE_em... Všechno bylo řečeno, mi se právě líbil Quake 4, že už jsem nemusel couvat a taky jsem nepřeskakoval armory (to byla v Doomu3 běžná prace, pokud sem měl dost, co blbnout ti Impové/Hell Knight/Pinky co vyskočí mě zdrchají víc než teď).
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 4. 11. 2005 17:26

Důvod je jasný. Absolutně hnusný notsexy ženský:

Obrázek
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 4. 11. 2005 17:38

Co máš proti paní doktorce ? Řekl bych že bude pěkně dominantní :)
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 11. 2005 17:39

No a celá obhajoba Doomu je najednou jasná :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků